Jak działa ING Finansowanie Faktur?

Wypróbuj za darmo naszą usługę

Jeśli wystawiasz faktury i czekasz na płatność od klienta, my zapłacimy Ci wcześniej. Wystarczy, że prześlesz nam fakturę, a my przelejmy pieniądze na Twoje konto. Za pierwszą fakturę nie zapłacisz prowizji. Zacznij od razu. Zarejestruj się i zamień fakturę na gotówkę.

Zarejestruj się

Jak skorzystać z pierwszej faktury za darmo?

Trzy kroki i masz pieniądze nawet w godzinę

Ikona przedstawiająca klikany checkbox

1. Zarejestruj się i dodaj fakturę

Po krótkiej rejestracji załączasz w systemie fakturę VAT, za którą chcesz otrzymać gotówkę.

Ikona przedstawiająca klikany checkbox

2. Twój kontrahent ją potwierdza

Wysyłamy do Twojego kontrahenta prośbę o potwierdzenie transakcji.

Ikona przedstawiająca banknoty przytrzymywane w ręce

3. Wypłacamy 100% wartości pierwszej faktury na Twoje konto

Gdy Twój kontrahent potwierdzi fakturę, zlecany jest przelew. Pieniądze możesz otrzymać nawet tego samego dnia.

Dlaczego warto skorzystać?

Ikona globusa

Wszystko załatwisz przez Internet

Ikona globusa

Przejrzyste zasady i koszty – za pierwszą fakturę nic nie płacisz

Ikona banknotu w walucie polski złoty

Pieniądze na Twoim koncie nawet w dniu wystawienia faktury

Jak zacząć?

Po prostu zarejestruj się i dodaj fakturę, za którą chcesz dostać pieniądze.

Mężczyzna pije kawę i pracuje na laptopie

Polecają nas

Aesthetic Szkoła Wizażu i Stylizacji

Finansowanie Faktur to świetny sposób, by utrzymać płynność finansową w firmie, zwłaszcza jeśli współpracuje się z instytucjami bądź firmami, które mają długie terminy płatności. Polecam!

Małgorzata Matysiak-Dunia

Green-Tech

Rozpoczęcie finansowania faktur w ING okazało się dla naszej firmy strzałem w 10! Niezwykle prosta i intuicyjna platforma oraz szybka wypłata gotówki sprawia, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Dzięki ING Finansowanie Faktur weszliśmy z naszą firmą na wyższy poziom!

Anita Prokop

PHU „MAXFOL”

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z ING Finansowanie Faktur - szczególnie z jakości świadczonej usługi i indywidualnego podejścia do klienta. Doświadczenie i wysokie kwalifikacje pracowników spełniły moje oczekiwania. Współpraca przebiega sprawnie, dlatego w pełni polecam usługi faktoringowe ING Finansowanie Faktur.

Krystyna Kawecka

Najczęściej zadawane pytania

  • Otrzymasz darmowy limit ogólny nawet do 200 000 PLN, w tym do 100 000 PLN na jednego kontrahenta dzięki załączeniu w systemie pliku JPK VAT swojej firmy za ostatni pełny miesiąc. Jeżeli nie załączysz pliku JPK VAT przyznamy Twojej firmie darmowy limit ogólny do 50 000 PLN w tym 20 000 PLN na jednego kontrahenta.

  • Trzeba zarejestrować się w naszym systemie i potwierdzić swoje dane osobowe, adres mailowy i numer telefonu. Musimy być pewni, że Twoja firma naprawdę istnieje, więc podobnie jak przy zakładaniu konta w banku musisz wykonać przelew na 1 PLN w celu potwierdzenia reprezentacji Twojej firmy i rachunku bankowego. Otrzymaną złotówkę zwrócimy na Twoje konto. Mając aktywny profil możesz przekazywać nam swoje faktury do finansowania.

  • Działamy szybko i sprawnie. Zależy nam na tym, abyś jak najszybciej otrzymał pieniądze za swoją fakturę. W ciągu kilkunastu sekund po wprowadzeniu przez Ciebie faktury przeanalizujemy transakcję, zbadamy Twojego kontrahenta i przedstawimy Ci konkretną ofertę finansowania. Gdy ją zaakceptujesz, musimy jeszcze potwierdzić fakturę z Twoim kontrahentem. Otrzyma od nas maila z prośbą o przejście na naszą stronę, na której będzie mógł wyświetlić fakturę i potwierdzić transakcję.

  • Czas wykonania przelewu zależy od nas i Twojego kontrahenta. My wykonujemy analizę w ciągu kilkunastu sekund i wysyłamy do Twojego kontrahenta prośbę o potwierdzenie transakcji. Ty możesz przyśpieszyć proces i zadbać o to, żeby wykonał to bez zbędnej zwłoki. Po jego potwierdzeniu zlecamy przelew, więc pieniądze na koncie możesz otrzymać nawet tego samego dnia.

  • Każda faktura podlega osobnej wycenie, którą zobaczysz w systemie po wprowadzeniu danych faktury i pozytywnej analizie dokumentu i Twojego kontrahenta. Za poniesione koszty usługi dostaniesz od nas fakturę VAT.

  • Nasza usługa polega na zapewnieniu Ci pieniędzy bez czekania, nie bierzemy na siebie ryzyka braku płatności ze strony Twojego kontrahenta. Jeśli nie otrzymamy od niego pieniędzy w ciągu 15 dni po terminie płatności faktury, zwrócimy się do Ciebie o dokonanie płatności.

  • Z naszej usługi korzystają firmy prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatności do innych firm. Jeśli Ty i Twój kontrahent działacie na rynku co najmniej 12 miesięcy i nie macie zaległości płatniczych, zapraszamy do skorzystania z finansowania faktur.