Branża transportowa a Finansowanie Faktur

Czekasz na płatność od klienta? My zapłacimy Ci wcześniej. Prześlij nam fakturę, a przelejemy Ci pieniądze nawet w tym samym dniu. Sprawdź naszą ofertę!

Branża transportowa a Finansowanie Faktur
  • Dlaczego długie terminy płatności są tak bolesne dla firm z branży transportowej?
  • Zaburzenia płynności a utrata płynności finansowej.
  • Zaburzenia płynności a utrata płynności finansowej.

Dlaczego długie terminy płatności są tak bolesne dla firm z branży transportowej?

Prowadzenie firmy z branży transportowej wiąże się bezpośrednio z koniecznością ponoszenia wielu, często bardzo wysokich kosztów specyficznych dla tej branży. Większość z nich wymaga płatności gotówką od razu (paliwo, opłaty za autostrady, naprawa i eksploatacja pojazdów). Pozostała część wymaga płatności w nieprzekraczalnym terminie 30 dni (wynagrodzenia dla pracowników, ZUS, podatki, raty leasingu czy kredytu). Terminowe regulowanie własnych zobowiązań jest kluczowych aspektem pozwalającym na sprawne prowadzenie działalności oraz uzyskanie wiarygodności w oczach kontrahentów. Wiele firm chcąc pozyskać nowych klientów oferuje możliwość dokonywania płatności od 7 do nawet 90 dni po terminie wykonania usługi. W związku z tym długie, często nawet kilkutygodniowe oczekiwanie może powodować powstawanie tzw. zatorów płatniczych, prowadzących w dłuższej perspektywie do zaburzenia, a nawet utraty płynności finansowej, która jest szczególnie groźna i może nieść za sobą poważne konsekwencje dla prowadzonej działalności.

Sprawdź jak temu zaradzić

Wiele firm chcąc pozyskać nowych klientów oferuje możliwość dokonywania płatności od 7 do nawet 90 dni po terminie wykonania usługi. W związku z tym długie, często nawet kilkutygodniowe oczekiwanie może powodować powstawanie tzw. zatorów płatniczych, prowadzących w dłuższej perspektywie do zaburzenia, a nawet utraty płynności finansowej, która jest szczególnie groźna i może nieść za sobą poważne konsekwencje dla prowadzonej działalności.

Czytaj także