Finansowanie faktur w euro - jakie korzyści daje mikroprzedsiębiorcom?

Finansowanie faktur w euro - jakie korzyści daje mikroprzedsiębiorcom?

W dobie powszechnej globalizacji polskie firmy – także te najmniejsze – coraz chętniej otwierają się na dokumentowanie transakcji w walucie europejskiej. W zachowaniu płynności finansowej pomoże im finansowanie faktur w euro. Na czym polega taka usługa i jakie korzyści dane mikroprzedsiębiorcom?

Otwarcie na euro to koniec pewnej ery

Euro jest bardzo wygodą walutą do rozliczeń – szczególnie w branży transportowej, gdzie oprócz faktur pomiędzy przedsiębiorcami funkcjonują też np. opłaty drogowe, karty paliwowe itp. Już od pewnego czasu transakcje dokumentowane w europejskiej walucie przestały być domeną wyłącznie dużych „graczy” – klientów preferujących taką formę rozliczeń pozyskują też polskie mikroprzedsiębiorstwa, w tym jednoosobowe działalności, a nawet freelancerzy.

Jeszcze do niedawna finansowanie faktur, szczególnie w walucie innej niż złoty – dostępne było wyłącznie dla przedsiębiorstw, które spełniały szereg restrykcyjnych wymogów. Jednak, jak podaje https://finansowaniefaktur.pl/, faktoring w euro mogą dziś wypróbować nawet mikroprzedsiębiorstwa! W ING Finansowanie Faktur w euro faktoring pierwszego dokumentu jest całkowicie za darmo. Dzięki temu mała firma może wypróbować taką usługę i sprawdzić, jakie korzyści przyniesie jej to rozwiązanie.

Finansowanie faktur w euro dla mikroprzedsiębiorców

Jedną z wielu zalet finansowania faktur w euro przez ING jest prostota obsługi oraz przejrzystość całej procedury. Usługa faktoringu obejmuje faktury wystawione w walucie euro, których odbiorcami są podmioty krajowe. Wszystko odbywa się zgodnie z polskimi wymogami dotyczącymi m.in. rozliczania VAT. Kwotę netto wynikającą z faktury ING finansuje w euro, natomiast kwotę podatku VAT przelewa na konto usługobiorcy prowadzone w PLN.

Co istotne, finansowanie faktur w euro w ING obowiązuje w ramach limitu przedsiębiorcy przysługującego mu w polskiej walucie. Do tego w ING Finansowanie Faktur przy regularnym korzystaniu z usługi mikroprzedsiębiorca może liczyć na rabat nawet do 30%. Przy czym nie obowiązują tu limity faktur – możliwe jest zlecenie nawet jednego dokumentu.

Dużą zaletą oferty ING jest szerszy wachlarz ofertowy: każdy usługobiorca może korzystać zarówno z finansowania faktur wystawionych w złotych, jak i dokumentów w euro. Taki model współpracy z faktorem pozwala przedsiębiorcy uniknąć zbędnych przewalutowań – często niekorzystnych pod względem finansowym.

Finansowanie faktur w euro dla mikroprzedsiębiorców niesie ze sobą też inną korzyść, o której mało kto wspomina. Korzyść w czasach galopującej inflacji. Finansowanie faktur pozwala uniknąć straty zysku związanej z różnicą kursową.

W jakich branżach finansowanie faktur w euro się opłaca?

Nie tylko branża transportowa, ale też budowlana, handlowa, freelancerzy czy agencje – ING współpracuje z mikroprzedsiębiorcami działającymi w wielu różnych sektorach. Nie bez przyczyny otrzymał nagrodę za najlepszy digital faktoring dla MŚP w 2022 roku. Prostota obsługi online, przejrzyste warunki współpracy i szybkość działania – wszystko to przekonało właścicieli małych firm do korzystania z finansowania faktur online w ING zarówno w złotych, jak i w euro.

Czytaj także