Jak wykorzystać Finansowanie Faktur w branży transportowej?

15.04.2020

Prowadzisz firmę w branży TSL? Jesteś przewoźnikiem? A może prowadzisz małą spedycję?

Jeśli tak, to pewnie już wiesz, że długie terminy płatności to cecha charakterystyczna tej branży. I nie jest to jedyne wyzwanie. Problem z nieterminowym regulowaniem faktur zgłasza już 40% firm w sektorze transportowym. W III 2019 aż 53% badanych przedsiębiorców zostało poproszonych przez swoich kontrahentów o dłuższy termin płatności od 31 do 90 dni.

Źródło: http://faktoring.pl/2019/09/20/faktoring-recepta-na-plynnosc-finansowa-wyniki-badania-postrzegania-faktoringu-w-2019-r/

Dlaczego długie terminy płatności są tak bolesne dla firm z branży transportowej?

Prowadzenie firmy z branży transportowej wiąże się bezpośrednio z koniecznością ponoszenia wielu, często bardzo wysokich kosztów specyficznych dla tej branży. Większość z nich wymaga płatności gotówką od razu (paliwo, opłaty za autostrady, naprawa i eksploatacja pojazdów). Pozostała część wymaga płatności w nieprzekraczalnym terminie 30 dni (wynagrodzenia dla pracowników, ZUS, podatki, raty leasingu czy kredytu). Terminowe regulowanie własnych zobowiązań jest kluczowych aspektem pozwalającym na sprawne prowadzenie działalności oraz uzyskanie wiarygodności w oczach kontrahentów. Wiele firm chcąc pozyskać nowych klientów oferuje możliwość dokonywania płatności od 7 do nawet 90 dni po terminie wykonania usługi. W związku z tym długie, często nawet kilkutygodniowe oczekiwanie może powodować powstawanie tzw. zatorów płatniczych, prowadzących w dłuższej perspektywie do zaburzenia, a nawet utraty płynności finansowej, która jest szczególnie groźna i może nieść za sobą poważne konsekwencje dla prowadzonej działalności.

Skąd wziąć pieniądze, skoro termin płatności na twojej fakturze to 30, 60 albo 90 dni?

Rozwiązaniem pozwalającym pokonać problemy z długim oczekiwaniem na płatności za zrealizowaną usługę jest faktoring online ING Finansowanie Faktur, który doskonale sprawdza się w branży transportowej. Jest to usługa pozwalająca na zapewnienie stałego, szybkiego i wygodnego dostępu do pieniędzy z faktur wystawionych z odroczonym terminem płatności. Polega na wykupie przez ING niewymagalnych faktur klienta (faktoranta), które zgłosił do finansowania. Następnie wartość brutto faktury pomniejszona o prowizję zostaje przelana na konto klienta, nawet tego samego dnia. Dzięki szybkiej realizacji całego procesu pozyskane pieniądze można wykorzystać na bieżące potrzeby i zobowiązania. Ta elastyczna i nowoczesna forma finansowania swojej działalności stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu czy leasingu.

Jak działa Finansowanie Faktur w branży transportowej?

 1. Realizujesz usługę transportową i wystawiasz fakturę

Realizujesz usługę transportową i wystawiasz swojemu klientowi (zleceniodawcy) fakturę z odroczonym terminem płatności od 7 do 90 dni.

 1. Przekazujesz nam fakturę

Po krótkiej rejestracji na stronie www.finansowaniefaktur.pl załączasz skan lub zdjęcie faktury za którą chcesz wcześniej otrzymać płatność.

 1. Wypłacamy pieniądze na Twoje konto

Analizujemy dane i wysyłamy do Twojego kontrahenta prośbę o potwierdzenie transakcji. W momencie gdy zostanie potwierdzona zlecany jest przelew, a więc gotówkę możesz otrzymać na swoje konto nawet tego samego dnia.

 1. Twój kontrahent spłaca fakturę w terminie wymagalności na konto ING

Mając już pieniądze na swoim koncie możesz je wykorzystać na spłatę bieżących zobowiązań i rozwój firmy, a Twój kontrahent na którego wystawiłeś fakturę spłaca ją w terminie wymagalności na konto ING.

Oprócz samego finansowania zapewniamy również Twojej firmie monitoring płatności, co mobilizuje i dyscyplinuje Twoich kontrahentów do terminowego opłacania faktur. Dzięki czemu możesz zająć się rozwojem swojego biznesu bez zbędnych zmartwień o płynność finansową.

Kto może skorzystać i jakie są najważniejsze kryteria finansowania?

 • Firmy z co najmniej 12 miesięcznym stażem działalności (Jednoosobowe Działalności Gospodarcze, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa oraz Spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością i Akcyjne).
 • Firmy rozliczające się z kontrahentami wystawiając faktury z odroczonym terminem płatności.
 • Zarówno Ty, jak i Twój kontrahent nie możecie być wpisani do baz dłużników (np. BIG, KRD).
 • Nie musicie być klientami ING.
 • Termin płatności na fakturze od 7 do 90 dni.
 • Kwota brutto faktury jest wyższa niż 250 zł.

Co zyskujesz?

 • Pierwszą fakturę sfinansujesz za darmo – 100% wartości faktury znajdzie się na twoim koncie, bez żadnych ukrytych opłat i prowizji.
 • Czas – na pieniądze nie musisz długo czekać. Przelew na konto otrzymasz nawet w dniu wystawienia faktury, bez zbędnego oczekiwania.
 • Większą konkurencyjność – dzięki oferowaniu odroczonych terminów płatności możesz łatwiej pozyskiwać nowych klientów.
 • Płynność finansową – zyskujesz pieniądze na bieżące wydatki (paliwo, wynagrodzenia, zobowiązania podatkowe, składki ubezpieczeniowe, naprawy pojazdów) i rozwój firmy.
 • Wszystko załatwisz przez Internet – bez konieczności wychodzenia z domu lub biura.
 • Przejrzyste zasady – bez żadnych papierowych umów i zbędnych formalności, po krótkiej rejestracji zlecasz do finansowania faktury w dogodnym dla Ciebie momencie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Skontaktuj się z nami!

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania od poniedziałku do piątku między 8:30 a 16:30 pod numerem telefonu 32 357 47 25 i adresem e-mail finansowaniefaktur@ingcomfin.pl

Zespół finansowaniefaktur.pl

Jak zacząć?

Po prostu zarejestruj się i dodaj fakturę, za którą chcesz dostać pieniądze.
Możesz otrzymać nawet do 200 000 zł darmowego limitu.

Mężczyzna pije kawę i pracuje na laptopie