ING Finansowanie Faktur

Faktoring dla małych firm - jaki jest limit finansowania?

15-03-2023 | 2 minut

Atrakcyjne limity finansowania, rabaty do 30% za regularne korzystanie, pierwsza faktura za darmo, usługa obejmująca dokumenty zarówno w PLN, jak i w EUR – to niektóre zalety nowoczesnego faktoringu dla małych firm. Sprawdź, kto może skorzystać z tej usługi i jakie są limity finansowania.

Na czym polega faktoring dla małych firm

Faktoring dla małych firm to usługa polegająca na cesji wierzytelności na faktora – bank lub inny podmiot udzielający finansowania. Wychodząc naprzeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw, stworzono ofertę znacznie bardziej elastyczną niż tradycyjna usługa faktoringowa. Jak wskazano na stronie https://finansowaniefaktur.pl/blog/mikrofaktoring/, w ING Finansowanie Faktur ograniczono do minimum formalności. Wszystko odbywa się przez Internet, a od potwierdzenia faktury przez kontrahenta mija maksymalnie 24 godziny.

Limit finansowania w mikrofaktoringu

Kwestia limitu finansowania wzbudza w przedsiębiorcach sporo wątpliwości – szczególnie, że w większości przypadków dla najmniejszych podmiotów limity te są często niewystarczające, by zaspokoić bieżące potrzeby. Tymczasem ING przyznaje limit ogólny nawet do 200.000 zł, w tym do 100.000 zł na jednego kontrahenta. Przysługuje on wtedy, gdy firma zdecyduje się dołączyć do wniosku plik JPK_VAT za ostatni miesiąc i nastąpi pozytywna decyzja banku.

W przypadku braku załączonego JPK_VAT limit ogólny wynosi do 50 000 zł, w tym 20 000 zł na jednego kontrahenta. Istotną nowością w ofercie ING jest faktoring dla małych firm nie tylko w złotych, ale także w euro. To bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców wystawiających faktury w europejskiej walucie.

Limity, a także… brak limitów

Tworząc ofertę dostosowaną do potrzeb małych firm, ING zrezygnowało z niektórych wymogów powszechnie wprowadzanych przez inne podmioty świadczące usługi faktoringowe. Jednym z nich jest limit faktur przekazywanych do finansowania. W ING skorzystasz z tej usługi już od jednej faktury! Nie ma żadnej wymaganej miesięcznej liczby dokumentów. Nie ma też konieczności korzystania z faktoringu każdego miesiąca, choć stali klienci mogą liczyć na atrakcyjny rabat nawet do 30%.

Korzyści na start

Faktoring dla małych firm w ING można wypróbować zupełnie za darmo. Finansowanie pierwszej przesłanej faktury jest gratis – przedsiębiorca otrzyma 100% należności brutto wynikającej z faktury. W przypadku kolejnych dokumentów kwota przelewu zostanie pomniejszona o prowizję banku. Co istotne, nie ma tu żadnych ukrytych kosztów – już na etapie wprowadzania faktury do systemu faktorant wie, ile za nią zapłaci.

Faktoring dla małych firm – pozostałe warunki

Faktoring dla małych firm to usługa skierowana do podmiotów funkcjonujących na rynku od minimum 6 miesięcy. W ING finansowaniu podlegają nawet faktury na stosunkowo niskie kwoty, wystawione z odroczonym terminem płatności – nawet do 90 dni. To znakomity sposób na zachowanie płynności finansowej nawet przez młode firmy, które dopiero zdobywają klientów i budują swoją pozycję na rynku. Możliwość udzielenia kontrahentom tzw. kredytu kupieckiego znacząco zwiększa ich konkurencyjność, a wcześniejsze pozyskanie środków na bieżące wydatki daje przedsiębiorcy i jego pracownikom poczucie stabilności.

Chcesz dowiedzieć się więcej? – Skontaktuj się z nami!

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania od poniedziałku do piątku między 8:30 a 16:30 pod numerem telefonu 32 357 47 25 i adresem e-mail finansowaniefaktur@ing.pl

Zespół finansowaniefaktur.pl

Zamień szybko fakturę na pieniądze

Przetestuj nasz system.
Sfinansuj pierwszą fakturę.